Bieżące informacje

Jednostki Policji powiatu bolesławieckiego mają nowe numery telefonów zaczynające się od 47 873 3.....

Data publikacji 22.09.2020

Bolesławiecka komenda, komisariaty w Nowogrodźcu i Kruszynie oraz posterunku w Osiecznicy i Warcie Bolesławieckiej mają nowe numery telefonów rozpoczynające się od 47 873 3.....

W związku z wdrożeniem w całym kraju jednolitego planu numeracyjnego w oparciu o nowy prefiks sieci telekomunikacyjnej MSWiA - 47, doszło do zmiany sposobu wybierania oraz kierowania połączeń do stacjonarnych telefonów resortowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym Policji.

Prefiks 47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju, wybierany zamiast dotychczasowego numeru kierunkowego w poszczególnych geograficznych strefach numeracyjnych. Zmianie uległy numery telefoniczne do poszczególnych komend przy połączeniach wykonywanych z sieci publicznych, zarówno stacjonarnych i komórkowych. Są one teraz identyczne, jak używane do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej.

Numer telefonu zaczynający się od wyróżnika 47, w zależności od operatorów poprzedzony jeszcze prefiksem międzynarodowym, dla Polski mającym postać +48, będzie widoczny na wyświetlaczach telefonów osób, do których zadzwonią policjanci lub urzędnicy z numerów resortowych.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska

KPP Bolesławiec

Powrót na górę strony