Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJA OSTRZEGA – Nie wpuszczaj obcych do domu! Nie dawaj obcym pieniędzy!

Data publikacji 13.05.2022

Bolesławieccy policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania wobec osób obcych, które pukają do drzwi naszego mieszkania i z jakiegoś powodu próbują wejść do środka. Służby co jakiś czas odnotowują kolejne przypadki oszustw na wnuczka, policjanta czy pracownika jakieś instytucji.

Policjancji z Bolesławca przestrzegają przed oszustami, którzy próbują ukraść pieniądze. Sytuacje, w których możemy stać się ofiarą przestępców mogą być różne. Jak pokazują zgłoszenia oszuści dzwonią do nas lub wchodzą do naszych mieszkań pod różnymi pretekstami np. z prośbą o wodę, sprzedaż w atrakcyjnych cenach różnych przedmiotów, podając się za osoby urzędowe np. listonosza, policjanta, pracownika ZUS-u, opieki społecznej, pogotowia ratunkowego, gazowni, zakładu energetycznego albo innych instytucji.

Sprawcy próbują różnych metod i pretekstów. Lokatorzy słyszą o awariach sieci wodociągowej i konieczności sprawdzenia szczelności rur, o nadpłatach jakie dokonał właściciel mieszkania i możliwości natychmiastowego odzyskania pieniędzy. Oszuści przedstawiają się jako pracownicy różnych instytucji i firm.  

  • NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO MIESZKAŃ!
  • NIE DAWAJCIE OBCYM PIENIĘDZY!
  • NIE KAŻDY KTO DZWONI LUB PUKA DO NASZYCH DRZWI MA UCZCIWE ZAMIARY!

 

 

Kliknij TUTAJ i obejrzyj na kanale YouTube Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu apel bolesławieckich policjantów, aby nie dać sie oszukać.

 

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

Powrót na górę strony