Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy podczas interwencji na terenie powiatu bolesławieckiego

Data publikacji 26.06.2022

23 czerwca br. na terenie gminy Nowogrodziec, w trakcie próby zatrzymania 35-latek poszukiwany w celu odbycia kilkuletniej kary pozbawienia wolności, dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy. Mężczyzna wiedząc, że nie uniknie odpowiedzialności karnej m.in. za kradzieże i włamania, których dopuścił się wcześniej, zaatakował policjantów i doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. Jednemu z funkcjonariuszy została wyrwana broń, z której padł strzał. Nikomu nic się nie stało, ale mężczyzna oddalił się. Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze, doprowadziły dziś w nocy do jego zatrzymania. Policjanci zatrzymali też trzy inne osoby podejrzewane o pomoc przestępcy w ukrywaniu się.

Dziś w nocy zakończyły się intensywne działania poszukiwawcze za 35-latkiem, który 23 czerwca br. dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy. Do sytuacji tej doszło w trakcie próby jego zatrzymania, w jednym z budynków mieszkalnych na terenie gminy Nowogrodziec, w powiecie bolesławieckim.  Mężczyzna miał do odbycia kilkuletnią karę pozbawienia wolności, m.in. za kradzieże i włamania, których dopuścił się wcześniej i wyraźnie chciał uniknąć pobytu w więzieniu.

Gdy tylko zauważył policjantów, od razu ich zaatakował. Był bardzo agresywny, kopał i uderzał, a także zachowywał się skrajnie irracjonalnie. Kompletnie nie reagował też na polecenia funkcjonariuszy. W celu jego zatrzymania zastosowano środki przymusu bezpośredniego m.in. w postaci chwytów obezwładniających i doszło do szarpaniny. Napastnik wyrwał wtedy jednemu z funkcjonariuszy broń służbową i padł jeden strzał. Nikomu nic się nie stało, ale mężczyzna oddalił się z miejsca interwencji.

Natychmiast w działania poszukiwawcze włączyli się wszyscy miejscowi policjanci, których wspomagali również funkcjonariusze z innych jednostek. Skutecznie realizowane czynności i stała współpraca z lokalną społecznością, bo policjanci sprawdzali niezwłocznie każdy sygnał od mieszkańców, przybliżały mundurowych do namierzenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego.

W trakcie czynności prowadzonych na terenie powiatu bolesławieckiego, zatrzymane zostały dwie osoby podejrzewane o pomaganie poszukiwanemu w ukrywaniu się, a także mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który ukrywał uciekiniera.

Poszukiwany 35-latek został zatrzymany dziś w nocy podczas działań operacyjnych, które prowadzili wspólnie policjanci z Bolesławca i Lwówka Śląskiego.

Dalsze czynności z udziałem zatrzymanych prowadzone są obecnie przez Policję i Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu. 

aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

Film Boleslawiec_prowadzenie.mp4

Pobierz plik Boleslawiec_prowadzenie.mp4 (format mp4 - rozmiar 26.46 MB)

Pliki do pobrania

  • 161.8 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony